Tania pościel bawełniana i flanelowa

Pościel bawełniana od lat posiada wielu zwolenników, przede wszystkim dlatego iż jest wytrzymała, a przy tym i tania, gdyż koszt jej zakupu jest nieraz nawet kilkakrotnie niższy od ceny np. pościeli z satyny. Warto podkreślić to, iż jej wykonana tylko z naturalnych składników, a więc jest proekologiczna i prozdrowotna, bowiem nie wywołuje alergii, w związku z czym z powodzeniem może pełnić funkcję pościeli dla maluchów. A, co najważniejsze jest odporna na działanie wysokich temperatur, a więc nie będziemy mieć najmniejszych problemów z jej praniem. Oprócz tego, zbawienny wpływ na jej wygląd posiada krochmal, który zapobiega jej mechaceniu.

Kolejną zaletą bawełnianej pościeli jest to, że idealnie wchłania wilgoć, jest zwiewna, w związku z czym doskonale zdaje egzamin podczas upalnych nocy. Nie ulega wątpliwości to, że podczas jej użytkowania mamy zapewniony niesamowity komfort i wygodę. Ponadto, często też na półkach sklepowych z bielizną pościelową możemy też odnaleźć zestawy pościeli z domieszką satyny, które są niesamowicie eleganckie, a nawet można rzec, że zmysłowe, dlatego chętnie też sieją po nie zakochani. Mile widziane są również komplety pościelowe zdobione koronką, w szczególności pościel nawiązująca swym krojem do minionych epok, która świetnie pasuje do sypialni urządzonej w stylu antycznym.

Oczywiście, wśród pościeli bawełnianych przeważają białe poszewki, poszwy i prześcieradła, po które chętnie sięgają tradycjonaliści. Ale, barwne pościele są równie gustowne, w szczególności warto postawić na odcienie czerwieni, brązu, fioletu, zieleni, kremu, grafitu czy żółci. Poza tym, jak najbardziej pożądane są oryginale wzory, zwłaszcza zainspirowane innymi kulturami. Mowa tu głownie o inspiracjach orientalnych, egzotycznych zwierzętach i roślinach. Nie należy się też obawiać panterki, cętek czy klasycznej kratki lub pasków, które znowu są na czasie.

Natomiast na mroźne noce jak najbardziej odpowiednia jest pościel flanelowa, gdyż flanela, która głownie kojarzy się nam z roboczymi koszulami, świetnie naddaje się jako tworzywo na pościel zimową, gdyż jest niesamowicie ciepła. Ogromną zaletą tejże bielizny pościelowej jest to, iż jest bardzo delikatna dzięki włóknom, którymi jest pokryta. Trzeba powiedzieć o tym, iż jest odporna na uszkodzenia, dlatego możemy się nią cieszyć przez długi czas. Z pewnością, z jej zakupem nie będziemy mieć najmniejszych problemów, gdyż jest ogólnie dostępna w sklepach tekstylnych oraz na bazarach. A, jej największym plusem jest niska cena i ogromny asortyment pościeli charakteryzujący się niesamowitą paletą barw i szalonymi deseniami.

A, więc zarówno pościel z bawełny jak i z flaneli posiada wiele zalet, dlatego warto ją kupić.